Przejdź do treści

Najlepsze kable Lightning dla iPhone’a i iPada

  • przez

Na rynku można znaleźć wiele kabli typu Lightning dla iPhone’a i iPada. Oto lista, która zawiera naprawdę dobre kable. Jest to wybór dla osób, które nie tylko chcą wymienić oryginalny, ale też wypróbować alternatywy na rynku. Większość produktów firmy Apple jest dostarczana z kablem typu lightning. Większość sprzętu tej firmy korzysta z tego typu standardu, chociaż zaczęła już przechodzić na USB typu C w iPadach.

Niestety kable nie są rzeczami trwałymi i będzie trzeba było je wymienić. Można kupić kolejny raz oryginalny kabel od firmy Apple, ale jest bardzo dużo alternatyw. Zasada jaką trzeba się kierować jest niekupowanie taniego kabla. Każdy producent będzie twierdził, że ma niezniszczalne kable, ale nie każdy będzie warty uwagi.

Kabel Lightning od Apple

Kabel Lightning firmy Apple
Kabel Lightning firmy Apple

Nie tak kultowy jak douszne bezprzewodowe słuchawki, ale również białe i bezpośrednio od producenta. I to jest jak najbardziej w porządku. Standardowym kablem, który jest dostarczany z większością produktów firmy Apple jest ten o długości 1 m.

Właściwie nie ma tutaj nic do dodania. Kabel robi to, co ma robić. Dość szybko kolor biały zamienia się w mętny szary, w zależności od użytkowania. Oryginalny kabel do Apple iPhone możesz nabyć na 4GSM.com

Kabel Lightning Ugreen

kabel Lightning Ugreen

Ten kabel lightning firmy Ugreen z mocnego materiału został utkany przy użyciu kuloodpornych włókien w celu zwiększenia wytrzymałości. Firma zapewnia półroczną gwarancję na kabel. W ten sposób daje sygnał, że ich jakość jest naprawdę wysoka.

Firma Ugreen twierdzi, że kable są 10 razy mocniejsze niż alternatywne. Posiadają wzmocnione złącza na obu końcach. Obiecuje, że dopiero po 50 000 tysiącach użyć zobaczy się jakiekolwiek ślady użytkowania. To całkiem dużo użyć niejednego telefonu Apple w naszym życiu.

Kolejną zaleta jest kolorystyka. Kabel dostępny w kolorze czarnym, miętowym i jasnoniebieskim. Oprócz tego dostępny jest o długości 1 metra. Kable lightning Ugreen mają certyfikat MFI, więc w przeciwieństwie do innych, nie przestaną działać po wgraniu nowej wersji iOS.

Kabel Lightning – Nomad Kevlar

Kabel ten, podobnie jak opisany powyżej – wykonany jest z plecionego sznurka DuPont Kevlar K-29. Różni je jedynie to, że sznurek jest wewnątrz kabla, nie tylko na zewnętrznym oplocie. Ma on imponującą trwałość, ale też odporność na ciepło i wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Kabel zyskał z czasem inną formę, która łączy końcówkę z samym kablem, co pomaga w przedłużaniu kabla.

Firma oferuje kilka opcji: Lightning USB-C lub USB-A o długości 1,5 m oraz 3 m, a nawet wersję Universal, która łączy microUSB, Lightning oraz USB-C w jednym kablu.

UNBREAKcable – kabel Lightning

Kabel Unbreakable

Nie należy brać noża i próbować rozcinać, ale mimo wszystko nazwa kabla mówi sama za siebie. Firma twierdzi, że kabel ma 20 razy większą wytrzymałość od innych kabli i jest w stanie wytrzymać 20 000 zgięć.

Co odpowiada za tak wysoką wytrzymałość na rozciąganie i zginanie? Z pewnością wysokowydajny i mocny rdzeń z włókna aramidowego , dzięki czemu wytrzymuje obciążenie 125 kg.

Dostępne w kolorze białym i czarnym oraz długości 1 metr i 2 metry.

StarTech Short

Kabel Lightning – StarTech Short

Kabel Lightning nie musi być długi. Bardzo często krótki kabel wystarczy, aby spełnić nasze oczekiwania. Z długimi kablami jest problem taki, że plączą się z innymi, a sami o nie się potykamy. Jeden z najlepszych krótkich kabli pochodzi o StarTech.com. Ma całe 15 cm długości i jest dostępny w kolorze białym i czarnym. W razie czego ta sama firma ma dostępny również kabel o długości 3 metrów.

Kabel do kluczy Tech Charge 2 w 1

Tech Charge 2 w 1

Czy jest jeszcze krótszy kabel niż wyżej wymieniony? Jest i na dodatek można go nosić przy kluczach. Jest o połowę krótszy niż kabel StarTech, a jak jest przymocowany do breloczka to jest jeszcze krótszy. Rozwiązuje on problem wiecznie gubiącego się kabla. Ten jest zawsze przymocowany do kluczy i zawsze tam jest, gdy go potrzebujemy. Ma on dołączony brelok, ale można do też bezpośrednio dołączyć do istniejącego zestawu kluczy. Ten mały gadżet ma praktyczną konstrukcję, a na dodatek działa też jako Micro-USB. Kabel Lightning jest odwracalny, a Micro-USB nie, więc należy o tym pamiętać podczas użytkowania.

Kabel Mous FlexLine

Mous FlexLine

Nie jesteśmy pewni co robią użytkownicy ze swoimi kablami, że powstał taki, który mógłby przetrwać wszystko. Kabel FlexLine firmy Mous został zaprojektowany, aby wytrzymać 10 000 zgięć i wytrzymały na tyle, aby ciągnąć 140 kg, a nawet i więcej. Głowice kabla są wzmocnione podwójnym zaciśnięciem na kablu dla dodatkowej wytrzymałości. Ten czarny, nylonowy warkocz jest dostępny w wersji 1,5 m.

Kabel Moshi

Kabel Moshi

Mocny kabel Lightning od firmy Moshi ma kilka długości, ale jedną z lepszych jest wersja 3 m. Może się przecież zdarzyć tak, że wtyczka będzie dużo dalej niż jesteśmy w danym momencie. Jest to wysokiej jakości kabel, wykonany z wytrzymałych materiałów. Produkty firmy Moshi słyną z dobrego wykonania.

USB-C i Lightning w jednym firmy EasyAcc

Jest bardzo prawdopodobne, że firma Apple będzie przechodziła ze złączy Lightning na USB-C. Jest ono uznawane za bardziej uniwersalne i nowoczesne. MacBooki używają już właśnie tego rodzaju lub Thunderbolt 3.

Ten dobry, nylonowy, pleciony kabel Apple z certyfikatem MFI firmy EasyAcc łączy oba elementy dzięki czemu można ładować iPhone’a bezpośrednio z laptopa Apple, który nie będzie działał ze złączem USB-A używanym w większości kabli Lightning przedstawionych na tej liście. Może zapewnić szybkie ładowanie do 18 W dzięki ładowarce USB-C PD (Power Delivery).

Nomad Lightning

Jesteśmy cały czas skupieni w tej liście na mocnych kablach, więc nie można pominąć „Ultra Rugged” firmy Nomad. Wykonany jest z balistycznego nylonu, bardzo wytrzymałego wraz z rdzeniem z kevlaru i z PVC odpornego na samozapłon. Jest dostępny w rozmiarze 1,5 m i 3 m. Ma wbudowaną silikonową opaskę do zarządzania kablami.

Kabel firmy Anchor

Kabel firmy Anchor

Ten metalowy kabel od firmy Anchor to alternatywa dla kabla Lightning, który dostaje się w zestawie z telefonem iPhone. Kabel jet odpowiedni dla wszystkich urządzeń Apple. Ma on magnetyczny koniec i oprócz złącza Lightning ma też USB-C oraz Micro-USB. Przyda się też do Kindle’a oraz innego telefonu. Końce są silnie magnetyczne, co sprawdzi się podczas podróży. Kabel został wypromowany na Kickstarterze i już jest dostępny na cały świat.

Fuse Chicken Titan

Kabel tytanowy Lightning

Jest to jeden z najtwardszych kabli na Ziemi. Stworzyła go firma o niesamowitej nazwie, Fuse Chicken. Koniec złącza Lightning zapętla się i wsuwa w nasadkę obok złącza USB, tworząc metalową pętlę.

Można go łatwo zawiesić wokół torby, paska lub użyć jako breloczka. Jest niezwykle schludny i twardy. Jest to idealny wybór jeśli wtyczka lub komputer nie jest daleko, ponieważ jest to krótki kabelek.

Kabel AmazonBasics

Kabel AmazonBasics

Produkty z zakresu Amazon Basics działają i nie są drogie. A w tym przypadku tanie nie znaczy złe. Kabel ma długość 0,9 m. Amazon gwarantuje, że działa w prawie każdym przypadku. Można więc sprawdzić te kabel, przetestować, ale raczej nie powinno być problemu z działaniem go z różnymi urządzeniami.

Kabel firmy Belkin

Kabel Belkin

Dłuższy kabel niż standardowy? Jak najbardziej. Wybór kolorów? Również dostępny. Balkin to oprócz tych cech zaufana marka technologiczna. Oferuje 1,2 długości, rozsądną cenę oraz niezawodność.

Kolejny kabel firmy Anker

Kabel Lightning

Jeśli szukasz czegoś dłuższego to ten kabel to dobry wybór. Ma on aż 2 metry długości. Firma Anker twierdzi, że jest bardzo wytrzymały, ponieważ przetestował 4000 zgięć i obyło się bez zmian w wydajności. Producent oferuje wysokiej jakości produkt za wysoką cenę.

Just Mobile Aluminium

Patrząc na zdjęcie powyżej uwagę zwraca sprężynka i niewielka długość kabla. Jest on niezwykle użyteczny, a swoim designem wraca do czasów telefonów stacjonarnych, które taką sprężynkę miały. Ze względu na to, że bezprzewodowe ładowanie nie jest dostępne dla wszystkich, trzeba szukać alternatyw.

Nie jest to najtańszy model, ale jest on przydatny w różnych sytuacjach. Nie plącze się – tak został zaprojektowany. Jest krótki, a rozciąga się do nawet 1,8 m.

Native Union Night

Jeden z bardziej luksusowych akcesoriów jeśli weźmiemy pod uwagę podstawową funkcję i formę. Kabel Night firmy Native Union rozwiązuje problem, o którym wielu nie zdawało sobie nawet sprawy. Jeśli mamy jedno miejsce, w którym ładujemy iPhone’a lub iPada, nie musimy szukać końca kabla. Ten ma ciężki węzeł, który można przesuwać w górę i w dół wzdłuż sznurka. Jest to naprawdę niezła funkcja. Jak już zakupi się jeden, to będzie się chciało je do każdego urządzenia. Wzmocniony sznur dba o brak plątania się kabla oraz jego długą żywotność.

Źródło:macworld.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *